| alex123mihai322 a întrebat:

Azi mi-am luat un televizor si nu am loc pentru mufa scard (banana ) cum as putea sa fac sa fac?

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Hai s-o luam usor!
Mufa SCART (nu scard) nu este mufa "banana". Uite aici cum arata:
https://upload.wikimedia.org/......socket.png
Acum, mufa "banana" poate sa fie mufa RF (clasica mufa pentru cablu de antena), sau mufa RCA.
Tie ce-ti "lipseste"? N-ar fi rau sa ne spui marca si modelul televizorului.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ce aparat vrei sa conectezi la televizor? Ti-a spus si JackR ca daca e "banana" cel mai probabil nu e SCART ci RCA. Televizoarele moderne nu prea mai au intrari/porturi analogice ci doar porturi digitale HDMI.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu poti sa bagi cablu banana de mufa euroscart? se gaseste alt cablu euroscart stil banda asa am eu la riseivar de la upc