| Constantin_Florin_1995 a întrebat:

Baietii de la Depanero nu au fost in stare sa imi repare laptopul pentru a doua oara.
Exista vreo modalitate prin care pot sa le spun ca nu sunt in stare sa il repare si sa imi ofere banii inapoi sau un credit cu suma laptopului pe site-ul de unde l-am cumparat?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,asta nu hotaresti tu, asta hotaresc ei plus ca exista lege legat de asta, https://www.digi24.ro/......tie-481279

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este in garantie si ei sunt cei care trebuei sa ti-o ofere, dar nu reusesc sa-l repare, poti sa le ceri sa ti-l schimbe.
Daca nu-i in garantie si ei nu au cum sa ti-l repare, este problema ta! Ori il duci la alt centru unde gasesti unul mai priceput si-l poate repara ori il arunci si-ti cumperi altul.