| LoveMetin a întrebat:

Blue screen of death poate sa apara din cauza placii video defecte? Din ce cauze mai apare si cum imi dau seama?

3 răspunsuri:
| lixu16 a răspuns:

Blue screen( ecran albastru poate sa apara de cele mai multe ori de la placa video ori ca nu are update la zi si o soliciti cu o aplicatie peste puterile ei ori din cauza sistemului de operare windows de obicei la xp care la unele jocuri apl; icatii mai da ecran albastru din cauza ca nu are instalat SP1.2.3 dupa caz ( SP =service peach) aceste problem insa se intalnesc destul de des si in windows 7.

| suffarstar a răspuns:

Poate fi si de la hard disk, daca componentele fac conflict sau driverul placii video nu este la zi si il fostezei.