| userul7200 a întrebat:

Saluta TPU! Cand vreau sa imi instalez driver-ul de la placa video imi apare blue screen of death, adica cand se face ecranul albastru si apare nu stiu ce memorie etc...Ma poate ajuta cineva? [FUNDA]

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

BSOD poti sa primesti de la orice componenta a pc-ului, driveri, etc, imi spui mai exact ce scrie acolo?

| userul7200 explică (pentru Jipa95):

Acum nu stiu exact ce mai scria dar era ceva de genu: Computer must shutdown now. Something is damaging your computer. Crash dump nu stiu ce...etc. Dar nu are cum sa faca rau ca driver-ul era de pe site-ul oficial care l-am deschis direct din program-ul placii video.

| Jipa95 a răspuns (pentru userul7200):

Mi se pare ca este de la memoriile ram. Ia scoate tu o placuta si mergi decat cu una si incearca acum. daca face la fel, incearca si cu cealalta. Revin-o cu un raspuns happy

| LTAA a răspuns:

Driverul nu este compatibil.