| anonim_4396 a întrebat:

Bluetooth-ul de la telefon nu-mi gaseste bluetooth de la laptop. de ce?

10 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Ai o versiune de buletooth veche sau nu este compatibila.

| wolder a răspuns (pentru VirusS97):

A mers ultima data cred ca acum o luna sa trimit poze si merge de cand am laptopul, dar acum nu stiu ce are.

| Tzutzy09 a răspuns:

E bornit bluetoothu-l la laptop? cauta-l din laptop

| wolder a răspuns (pentru Tzutzy09):

E pornit. m-am asigurat ca e deschis si am facut tot ce se putea inainte de a pune intrebarebig grin

| Azµre a răspuns:

Click drepta pe iconița din bară de bluetooth, open settings, și la discovery bifează allow bluetooth devices to find my pc. Apoi știi ce să faci mai departe presupun, la laptop-uri știi cum este receive file și send files.

| wolder a răspuns (pentru Azµre):

Am facut tot ce ai zis, am dat cautare din telefon si am gasit laptopul. apoi m-am dus, am selectat pozele pe care am vrut sa le trimit si cand sa caut iar laptopul nu l-a gasit.
* am verificat. ce mi-ai zis u sa bifez e bifat.
laptopul ma gaseste si mai ales : il gasesc si pe vecinu rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru wolder):

Vezi să dai click dreapta și să dai receive files. apoi next, slectezi telefonul și apoi dai next după care send după telefon.

| Azµre a răspuns (pentru wolder):

Și app vezi să ai la add devices telefonul adăugat să faci pair-pair cu calculatorul.

| Razvanp69 a răspuns:

Instaleaza bine driverul de la bluetooth adica ma refer ia o versiune mai noua a driverului.

| MIDnightMoon a răspuns:

De mere. laughing. Mnu, nu este compatibilă, aşa am păţit şi eu. Lume crudă.