| Llowlight2023 a întrebat:

BN TPU hey după 4 ani e posibil că o baterie sa mai tina 5-7 ore? Dacă a fost INCARCAT DOAR CU ÎNCĂRCĂTORUL ORIGINAL DE 18W? Și a fost ținut în husa cu folie sticla?

Răspuns Câştigător
| RoxanaElena007 a răspuns:

Andorid 10 inca e decent pentru urmatorii ani chiar daca noi cu android 11 si 10 nu mai primim update de securitate inca mai poti folosi linistit aplicatiile, doar cei cu 4.44 in jos parca nu mai pot folosi deloc, abia pe alea cu jellybean s-a dus de tot si nu mai pot folosi deloc telefonul/tableta (telefoane din 2012-2013). Bateria nu ar fi neaparat problema asta, eu una am optat pentru originala ca doar de asta avea baiatul de la gsm pe stoc chiar daca a cerut mai mult (100 lei cu manopera cu tot) si am avut nevoie urgenta sa o schimbe ca nu mai mergea deloc telefonul si aveam mare nevoie de el. Din nefericire nu a fost buna dar a schimbat-o el contracost ca a fost un defect de fabricatie. Dupa cum am spus poti folosi linistit si fara sa o schimbi dar la mine s-a dus ea si am fost obligata, banuiesc ca si o baterie aftermarket ar merge ok, la baterii nu prea ma pricep

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Depinde cat si cum l-ai folosit in acesti 4 ani. Nu spui si ce telefon ai.

| Llowlight2023 explică (pentru darrio2007):

Nu l am utilizat eu și altceva dar e bun că face poze ok și are sticla și 6 GB RAM și android 10 e cam vechi ce crezut?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E veche bateria schimba o

| sierra1 a răspuns:

Adică să țină atât de puțin sau atât de mult?

| Llowlight2023 explică (pentru sierra1):

Pai nu știu 5 ore e puțin?

| sierra1 a răspuns (pentru Llowlight2023):

Ce tel spuneai că e in discuție?

| sierra1 a răspuns:

Despre ce tel vorbim?

(apropo, husa și folia n-au treabă cu orele de funcționare/zi)

| Wr3nch a răspuns:

Nue clar daca 5-7 ore in general, sau cu ecranul pornit si folosit. Daca e a doua in niciun caz.

| Llowlight2023 explică (pentru Wr3nch):

5 ore cu ecran pornit de undeva dimineață până la prânz așa scrie in anunț

| RoxanaElena007 a răspuns:

Asta e strict opinia mea avand si eu un telefon cu o vechime tot de 4 ani!
Eu am un telefon de 4 ani si sincer cand l-am luat ma tinea si 8-9 ore apoi pe parcursul anilor scadea din ce in ce mai mult, chiar acum 6 luni am schimbat-o din cauza asta, ma tinea maxim 3 ore si am ajuns din nou la performante bune cu el(incepuse sa aiba mici probleme software, intrase in bootloop si nu am avut ce sa ii mai fac asa ca am schimbat si placa de baza si bateria). Eu am incarcator de 15W dar conteaza daca l-ai incarcat cu incarcatorul lui (eu am 3 incarcatoare Samsung ep-ta200 si nu am avut probleme dar nu recomand folosirea unora proaste, nu e neaparat sa fie originale gen aceeasi firma cu telefonul dar sa fie de calitate). E posibil sa scoti 4-5 ore dar o poti schimba daca vei folosi telefonul pentru inca cativa ani. Nu am luat in calcul sa il schimb momentan deoarece android 11 inca are suport, imi place faptul ca are dimensiuni mai mici si ma ajuta avand maini micute, efectuez plati cu nfc si ma ajuta ca are, pot folosi card sd de pana la 512 gb si multe ale chestii utile (galaxy a20e)

| Llowlight2023 explică (pentru RoxanaElena007):

Da dar bateria trebuie sa fie tot originala sau poate sa fie și o copie de încredere,? Android 10 mai are suport?

| RoxanaElena007 a răspuns (pentru Llowlight2023):

Andorid 10 inca e decent pentru urmatorii ani chiar daca noi cu android 11 si 10 nu mai primim update de securitate inca mai poti folosi linistit aplicatiile, doar cei cu 4.44 in jos parca nu mai pot folosi deloc, abia pe alea cu jellybean s-a dus de tot si nu mai pot folosi deloc telefonul/tableta (telefoane din 2012-2013). Bateria nu ar fi neaparat problema asta, eu una am optat pentru originala ca doar de asta avea baiatul de la gsm pe stoc chiar daca a cerut mai mult (100 lei cu manopera cu tot) si am avut nevoie urgenta sa o schimbe ca nu mai mergea deloc telefonul si aveam mare nevoie de el. Din nefericire nu a fost buna dar a schimbat-o el contracost ca a fost un defect de fabricatie. Dupa cum am spus poti folosi linistit si fara sa o schimbi dar la mine s-a dus ea si am fost obligata, banuiesc ca si o baterie aftermarket ar merge ok, la baterii nu prea ma pricep