| Dragnea_Bogdan_1997 a întrebat:

Dacă am husa uag pe S8 plus mai e necesară și o folie de sticla sau e suficient doar husa uag?(vreau să răspundă doar cei care au incercat asta sau cei care știu)

2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ar fi indicat sa aplici si un screen protector, da. Este destul de buna husa UAG, insa nu protejaze ecranul asa de bine precum crezi. Daca pica pe o suprafata neteda, sa zicem ca e protejat. Daca iti pica insa pe afara pe undeva, ai toate sansele sa nimeresti o piatra cu ecranul. Asta este doar un exemplu. Un screen protector este o extra masura de precautie.

Pe de alta parte, eu am avut un screen protector si mi-am scapat odata telefonul de a nimerit in tocul usii (nu intreba cum am reusit rolling on the floor ).
Ecranul s-a crapat cu tot cu screen protector (sau folie de sticla cum zici tu).

Parerea mea, e ca pentru un telefon asa scump, merita dati inca 20 de lei pe un screen protector.winking

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Este corect că 0! = 1 din motive similare pentru care x ^ 0 = 1. Ambele sunt definite în acest fel. Dar există motive pentru aceste definiții, ele nu sunt arbitrare.
Nu poți explica faptul că x ^ 0 = 1 gândindu-te la semnificația puterilor ca fiind "multiplicări repetate" deoarece nu poți multiplica un număr x de zero ori. Tot la fel, nu poți explica 0! doar în ceea ce privește sensul factorialului, deoarece nu poți multiplica toate numerele de la zero la 1 pentru a obține 1.
Matematicienii definesc x ^ 0 = 1 pentru a face legile exponenților să funcționeze chiar și atunci când exponenții nu mai pot fi gânditi ca o multiplicare repetată. De exemplu, (x ^ 3) (x ^ 5) = x ^ 8 deoarece poți adăuga exponenți.
Nu știu dacă ai reușit să înțelegi ceva laughing, dar pe scurt, 0!=1 prin definiție, n-o prea poți explica.