| AndreiuuMrrr a întrebat:

#bonjour!

http://www.flanco.ro/......intiu.html

Cum vi se pare laptopu' asta pentru gaming?
Nu vreau sa joc GTA 5 sau alte jocuri cu cerinte foarte mari
Sa mearga bine PES 13/14, FIFA 13/14, GTA 4, Counter-Strike :-? etc.

Fundoiii :3

4 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Cum ai zis si tu, Gta 5, Crysis3 etc... nu o sa mearga der poate fifa va merge cu grafica la minim

| SilviaDulcik a răspuns:

In acei bani gasesti ceva bun, acel laptop este foarte slab din cauza ca nu are placa video buna.

De unde si pana unde GTA V pe calculator? Sti macar cerintele (daca apare pe calculator)?

Nu numai atat dar GTA IV? Pe acel laptop, nu prea cred. Acel joc este foarte prost optimizat. Cine stie, poate GTA V o sa se comporte mai bine pe calculator fata de GTA IV.

Nici FIFA si PES 2013 nu o sa functioneze "fluent" pe acel laptop.

Iti recomand asa :

1. http://www.pcgarage.ro/......gb-silver/

2. http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

3. http://www.pcgarage.ro/......000-black/

Il recomand pe cel cu HD 7670m.
La acesti bani oricum nu gasesti ceva pe masura dar totusi acestea 3 sunt mult mai bune pentru jocuri fata de acel Toshiba pe care il ai in intrebare.

| AndreiuuMrrr explică (pentru SilviaDulcik):

Laptopul pe care l-am ales eu are 8 GB ram.
Ale tale au maxim 2 sau 4.

Cel pe care l-am ales eu are memorie de 1 TB, cele pe care le-ai ales tu au maxim 500 gb.

La cel ales de mine procesorul este dual-core de 2.4 GHz
La tine nu cred ca are vreunu' 2.0 GHz

Cu ce este atat de slab cel pe care l-am ales eu cu cele sugerate de tine?!

| SilviaDulcik a răspuns (pentru AndreiuuMrrr):

Se pare ca nu ai vedere buna, cel pe care l-am recomandad (chiar) este al doilea, cel din mijloc, cel dintre cele 2, de la inceput si sfarsit, cel de pe locul 2 din lista, cel cu 6gb ram si hard disk de 750gb.

Ce ai ales tu are placa video integrata in procesor care este vai de ea in jocuri. Procesorul este acelasi.

Stau si ma gandesc daca tu glumesti cu acest mesaj sau daca esti orb sau chiar nesimtit.
Eu incerc sa te ajut, nu sa te pacalesc.