| 10razzy20 a întrebat:

Boon deci. am o mica problema, cred ca cu hardul... Imi apare o eroare care suna cam asa: "A aparut o eroare la calcularea hasului: (23) Eroare de date (Verificare redundanta ciclica)." Habar nu am ce sa ii fac si chestia e ca imi si "strica" fisierele adica daca vreau sa le mut in alta partitie, una fara probleme, nu ma lasa. Pls ajutati-ma repede! Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Nu e de la HDD, ci de la Bios. Verificarea redundantei se face la Bios. Ai facut update la Bios? Posibil ca bateria sa fie descarcata.