| Alexskvr a întrebat:

Boxa portabile se încarcă la priză sau la laptop?
Sau nu contează.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Pax3roner a răspuns:

Depinde de incarcator, daca are usb se poate incarca si la laptop, dar se poate incarca si la priza.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai indicat este sa fie incarcat de la port-ul USB din calculator /laptop sau chiar din televizor.

| darrio2007 a răspuns:

La ambele. Dar recomandat la priza. La laptop se incarca mai incet.

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

La port USB se incarca mai incet, fiindca tensiunea este doar 5V (maximum 5.25V), dar astfel bateria are viata mai lunga.
La priza, daca se incarca mai repede, atunci viata bateriei este mai redusa.

Vrei sa incarci rapid? Incarci la priza, dar pregateste-ti banii si pentru o scula noua!
(valabil la orice aparat cu baterie re-incarcabila)

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Si daca nu ai pc sau laptop?

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Daca n-ai lingura, furculita sau cutit, atunci mananci cu ce ai: betisoare sau cu mana. big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Dar nu ti se strica bateria.

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Bateria se strica si daca nu este pastrata incarcat.
Eu am boxa portabila chiar de la TPU, dar s-a dat fara incarcator.
Este la norocul (si stiinta) utilizatorului daca o incarca cu altceva decat de la USB.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Boxă ieftina, bineanteles.

| Brizbriz a răspuns:

Priza
NIMIC nu se recomanda a fi incarcat de la laptop, decat daca nu ai incotro, crede-ma pe cuvant, nu am chef sa stau sa explic de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La amandoua

| daculliber a răspuns:

Cel mai sănătos pentru baterie, este la laptop.