| SkyZ0 a întrebat:

Bun am o mica intrebare am 2 case distanta intre ele fiind de 500-600m la o casa am net iar la cealalalta nu si vreai o solutie wireless deci de ce as avea nevoie sa pot duce semnal de la o casa la cealalta? Router,antena, adaptor wireless big grin

5 răspunsuri:
| SkyZ0 explică:

Am uitat sa specific ca intre case nu sunt obstacole solide

| Tagaso a răspuns:

Cel mai bine e să cumperi fir de net, să ai semnal bun

| SkyZ0 explică (pentru Tagaso):

Nu pot sa trec cu firul pe stalpi pentru ca imi trebuie autorizatie si costa bani eu vreau wireless

| Beretta a răspuns:

Ai nevoie de ceva de genu : http://www.simplewifi.com/parabolicgrid.html

| SkyZ0 explică (pentru Beretta):

Si un router compatibil cu ea?

| Beretta a răspuns (pentru SkyZ0):

Imi pare rau dar nu stiu, http://worldnet.ro/.......html,aici scrie ca e compatibila cu conector RP-SMA, iti recomand sa te duci la un magazin IT prin oras si sa intrebi ce routere cu conectori RP-SMA au

| Ovidiu34149 a răspuns:

Cu antena sigur poti. Poti si la mai mul de atat. Cu router-ul nu.

| daniel03 a răspuns:

Pai un ruter foarte puternic sau sa tragi un fir intre cele doua case. indicat ar fi firul deoarece atunci netul e mult mai bun si puternic.