| Laurentiu017 a întrebat:

Bun, deci am 2 intrebari.
1. Cum pot face sa nu mai primesc notificari in care prietenii mei posteaza cate o intrebare noua.
2. Regent, cand accesez Google, motorul de cautare mi se schimba automat in nova.rambler.ru, in loc de google.com, de ce? Cum pot face asta sa dispara?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In acest caz, sterge (tot la setari) add-on_urile necunoscute si ruleaza un anti-malware si un antivirus pe sistem,
Daca nu scapi nici cum, reinstalezi windows-ul sau chemi un specialist.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. La profilul tau - setari de cont ai posibilitatea sa de-bifezi (de-selectezi) optiunile de notificare, atat prin e-mail, ca si prin site.
2. Setezi Google.ro ca pagina de pornire a browserului.

| Laurentiu017 explică (pentru Bula):

Browser-ul prestabilit e Chrome, dar cand accesez Google, ma da pe acest site rusesc...si nici nu e prestabilit.

| Bula a răspuns (pentru Laurentiu017):

Intra la setari, acolo vei gasi pagina implicita, cu care se va deschide
Nu uita sa salvezi la sfarsit!

| Laurentiu017 explică (pentru Bula):

Pagina implicita e Google, dar tot cu Nova asta se deschide...

| Laurentiu017 explică (pentru Bula):

Gata boss, merge. Mersi mult.

| Bula a răspuns (pentru Laurentiu017):

In acest caz, sterge (tot la setari) add-on_urile necunoscute si ruleaza un anti-malware si un antivirus pe sistem,
Daca nu scapi nici cum, reinstalezi windows-ul sau chemi un specialist.

| Laurentiu017 explică:

Recent*