| pci27 a întrebat:

Bun găsit! Am primit pe adresa de e-mail câteva mesaje de tip attachment. De obicei, le expediez și altor destinatari, dacă consider că, prezintă interes pentru aceștia. Am mai primit astfel de mesaje, pe care, la rândul meu, le-am transmis mai departe, prin intermediul opțiunii,, forward,, fără probleme.De 4-5 zile, mă confrunt cu o situație neplăcută: mesajele respective nu mai sunt expediate. Apare o fereastră, prin intermediul căreia îmi este solicitată scrierea unui cod ( pentru a preveni mesajele de tip spam) sau, e afișat un mesaj, care mă anunță că mesajul n-a fost expediat, din cauza activității suspicioase, existente pe contul meu ( conform yahoo). Menționez că programul antivirus nu a detectat nimic neobișnuit. Care poate fi explicația? Ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista mesaje tip attachment.Se refera la faptul ca mesajul contine un atasament.Adica o poza, un document sau un video.Le retrimiti fara sa vezi ce contin? Daca le trimiti din spam(ca nu ai spus unde le primesti)cei care le primesc de la tine le considera spam.Te-au blocat cei de la Yahoo.

| pci27 explică (pentru darrio2007):

Da, ai dreptate. Se face referire la faptul că mesajele respective conțin poze și video.Niciodată nu expediez mesaje fără să vizualizez conținutul ( documente, poze etc.) Mesajele le primesc în inbox. Din spam nu trimit mesaje altor destinatari.Mulțumesc pentru reply.

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Pai ar trebui sa completezi codul.

| pci27 explică (pentru Peaches):

Chiar dacă completez codul cerut, iar apoi vreau să expediez mesajul, nu pot ( apare informația, conform căreia există activitate suspicioasă pe contul meu de yahoo), iar mesajul tot netransmis rămâne.