| Bogdanxdd21963 a întrebat:

Bun vreau sa va intreb ceva! Vreau sa-mi iau un pc nou ce contine
-carcasa cu capac transparent si leduri albastre
-Sursa : 450w
-Placa de Baza : Gigabyte H61M-DS2
-Socket : 1155
-Procesor : Intel
-Pentium : DualCore G 630 SandyBridge
-2.7 Ghz/3 MB L3
-Box Memorie Kitt Kingston DDR3
-2X2 GB
-CL9 1133
-HDD SEAGATE BARRACUDA 500 GB
-SATA 2
-tastatura
-mouse
-boxe
-camera web
-monitor lcd 17
-Placa video : Nvidia GeForce GT610 2GB GDDR3

Ce ziceti ii bun ca sa mearga jocurile de acum la perfectie?

Răspuns Câştigător
| DSGline a răspuns:

Sallut amu iti merg jocuriile pe el aproape la perfectie dar jocuri care o sa apara peste vreo 2 ani nu le mai rulezi la High la procesor recomand AMD e bun si ieftin daca vrei totusi Intel ar fi bun un i5, placa video iar e buna daca ai bani uita-te dupa GTX-uri (ex. GTX 580 sau 590 )! Vezii si la HDD sa nu aibe 5400RPM ca va fi incet si sursa de 450w e cam slabuta happy! O zii buna in continuare!