| Lorena12345 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am facut un facebook fals (cu pozele unei fete) nu am luat pozele de pe facebook ci de pe WeHeartIt.Acest facebook l-am facut pentru a il incerca pe iubitul meu.Problema este urmatoarea dupa cateva zile cei de la facebook mi-l sterg si imi cer un document de identificare(buletin,pasaport, un abonament ceva etc). logic ca eu nu am de unde sa le dau cu persoana respectiva.Dar nu inteleg o chestie..aceasta blocare a contului provine pentru ca lumea imi da "raporteaza"..adica ca este un cont fals,sau pur si simplu il dezactiveaza ei? Pentru ca eu ca sa imi fac prieteni,sa para un cont real, cu like-uri etc. am intrat in grupuri din alea "add me"..va intreb daca acele persoane nu mai m-ar raporta ca este un cont fals mi l-ar mai inchide? Sau spuneti-mi voi va rog ce sa fac sa nu mi-l mai inchida dau funda ..va rog am nevoie de ajutor.

5 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Filosofica dilema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi prietenul tau, nu as mai fi prietenul tau. Cand faci una ca asta reusesti, fara interventie din exterior, sa fortezi una dintre trei realitati, toate negative.

1. Iti accepta avansurile si va despartiti.
2. Nu iti accepta avansurile, iti trece cu vederea asta si ramaneti impreuna, dar asta inseamna ca e cel mai mare prost.
3. Nu iti accepta avansurile dar te paraseste pentru ca nu e cel mai mare prost.

Felicitari pentru decizia de a-ti incerca iubitul, te merita!

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
In primul rand de ce vrei sa il incerci pe iubitul tau? Daca ai incredere totala in el, nu ai face asta!
Daca il iubesti si el te iubeste, n-are rost sa faci asa ceva.
O sa afle candva si vei ramane singura, iar el isi va pierde increderea in tine!
In al doilea rand, eu stiu ca Facebook-ul este cel care poate inchide un cont, nu cei care il raporteaza!

| TheSniperSinon a răspuns:

1. Lucrul acesta este ilegal!
2. Ai fost raportata de catre detinatorul pozelor, iar el a cerut inchiderea contului.

| Lorena12345 explică:

Apropo am vazut foarte multe conturi cu poze de pe net pe care le stiu si totusi acelor fete nu li l-au inchis