| SeNyS a întrebat:

Acum ceva timp mi-am schimbat hardware ul, insa nu am cd de la el si cand reinstalez windowsul nu merge sunetul, placa video.etc...stiti cumva daca este posibil sa descarc de pe net driverele compatibile cu hardwarul meu? si cum pot da sa aflu ce hardware am?

Va rog, dau funda!(sper ca ati inteles ce vreau sa spun, pentru ca nici nu ma prea pricep)Multumesc

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ca sa afli ce fel de componente hardware ai descarca AIDA32, instaleaza-l si iti spune tot ce ai in calculator. Apoi cauti pe net driverele dupa denumirea data de AIDA32. Succes!

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca ai cd-urile cu drivere audio\video le poti copia undeva pe un stik si le instalezi, descarca si instaleaza cpu-z_1. 56 pentru a afla configuratia calculatorului sau si asta:http://pctroubleshooting.ro/......latorului/

| Baton a răspuns:

Cauta driverele pe net de la placile de sunet si video si le instalezi si dupa aia o sa iti mearga toatehappy
iei modelul placii de sunet il bagi in google si dupa model bagi driver download. iar la placa video faci la fel.
si cam tot ce ai nevoie le cauti pe net happy