| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut, dupa ce am avut mici probleme cu driverele de sunet am fost obligat sa reinstalez windowsul.

Am pus un fresh OS, am instalat driverele folosind Driver Booster de la IOBIT si dupa ceva timp placa de baza a inceput sa bipaie.

Initial bipaie continuu dupa care se rezuma la un beep scurt / secunda. Ce ar putea fi?

Am atasat mai jos sunetul, sper sa se inteleaga.

https://voca.ro/1mpNmWCAIYSr

Am cumparat o pereche de Quantum 200 iar pc-ul nu-mi detecta microfonul. Am dat update la driverul de sunet iar laptopul a refuzat sa mai recunoasca vreun device, fie el casti sau boxe. Dupa N drivere si incercari, toate driverele s-au "corupt", nu mai functiona nimic, nici macar tastatura.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Reinstalezi Windows si nu mai folosesti petarde ca sa-ti instaleze drivere, Windows vine deja echipat cu ele (driverele), altfel calculatorul ar fi fost inutilizabil. In afara de driverul placii video, n-ai nevoie de alte drivere.