| Marcki a întrebat:

Acum nu demult am primit un laptop Acer aspire 5920 si nu am primit la el doar incarcatoru as vrea sa bag in el windows XP dar el are incorporat windows vista home premium si nu am CD-ul origuinal va rog fara raspunsuri cu dul la reparat si chestii de genu asta. astept raspunsuri si pe messenger ID-ul: marck_9_25. MS anticipat cine ma poate ajuta primeste

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Cauta un xp pe 2009... fie el performance edition sp3 s. a nu de alta dar versiunile sub 2007 nu recunosc dualcore

| Ancestralsoul a răspuns:

Ca o completre pentru xp ca sa nu iti faci griji ca nu va mai fi suport pentru el.
There's no SP3 for the 64-bit version of Windows XP. If you’re running the 64-bit version of Windows XP with SP2, you have the latest service pack and will continue to be eligible for support and receive updates until April 8, 2014.
Asa ca pune xp pe laptop, vei avea performanta mai mare decat win7.Succes

| Mihai03 a răspuns:

Pai nu ai decat sa faci rost de un cd xp care merge pentru laptopurile noi ( nu orice cd xp merge) si sa incepi sa il instalezi cand il vei instala formatezi laptopul sa nu ai windows vistaul happy Nu inteleg la ce vrei de fapt ajutor. sa instalezi xp? nu sti nici atata?

| kurinkita a răspuns:

Am si eu un Acer Aspire 5920G si nu vad rostul XP-ului. Modelul meu are 4GB RAM si e complet inutil un OS precum XP care nu merita nici chinul de a instala versiunea pe 64 de biti. Ramai la Vista sau puneti un Windows 7 pe 64 de biti daca ai tot 4GB de RAM. Daca nu, baga-ti XP-ul, desi nu vad de ce mai ramane lumea la el cand deja e invechit si e oprit suportul pentru. el de mai bine de 2 ani.