| JokErULl a întrebat:

Buna al! Cum pot sa fac o antena Wi-Fi. Camera in care este bagat ruterul wi-fi este prea departe, si nu bate semnalu pana la mine in camera, si vreau sa fac o antena. Se poate? Spuneti-mi cum! Multu:X. Funda

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E complicat din cauza frecventelor mari pe care trebuie facuta. Improvizatiile mai mult strica. La cat te costa una din magazin, nu se merita, iar cele de calitate pe care le poti face tu, sunt tot scumpe. In final poti pune antena la router numai daca se poate desface antena lui.( router cu antena detasabila).

| FlorinM28 a răspuns:

Cred ca e mai simplu sa cumperi una, sau sa mai folosesti un router legat de celalat prin cablu.