| Turcă_Cristina_1986 a întrebat:

Buna all,
Am si eu o problema, cum fac sau ce script imi trebuie pentru a genera o pagina automat dintr-un site, adica cum te inscri sa iti apara pagina ta? ex: facebook sau nu stiu alte site-uri!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Explica clar ce vrei sa faci ca nu se intelege

| K0sti a răspuns:

Cristina, voi la UPC acolo vorbiti codificat, e defect profesional? Poate ne traduci si noua mai exact cam ce doresti, ca nu pricepuram nimic! happy

| Turcă_Cristina_1986 explică (pentru K0sti):

Deci, vreau sa spun, ca atunci cand iti faci un cont de exemplu pe facebook cum am zis, da? cred ca ai vazut, iti apare pagina ta ok? ei asta vreau sa aflu cum pot face asa ceva sau cum sunt site-urile de matrimoniale, dupa ce ti-ai creat un cont iti apare pagina ta in care o poti personaliza cu poze etc. intelegi? mai explicita de atat nu cred ca pot fi!

| suntserios a răspuns (pentru Turcă_Cristina_1986):

Nu exista un script anume pentru ce vrei tu. E pur si simplu o pagina pe care o creezi dinamic in functie de niste informatii retinute in sesiune, cookie, mysql samd depinde cum e gandita aplicatia.

| tpuflorin a răspuns:

Buna, din ce am inteles eu ai vrea pentru un site sa genereze un script pentru fiecare user?

Iti pot spune ca acel script trebuie bazat pe php si baza de date a site-ului.
Mai bine gaseste o platforma si editezi acolo cpanel pentru fiecare user.
sau poti incepe de la 0, vazusem pe net un sistem login care puteai sa modific control panel al utilizatorului care se loga.

| Turcă_Cristina_1986 explică (pentru tpuflorin):

Exact, sau cum este si hi5 dupa ce ti-ai facut un cont iti apare pagina ta eii asta vreau sa aflu cum se porcedeaza in a genera o pagina auto dupa creare cont? imi poti oferi mai multe detalii (site-uri)? ce platforma?

| Ciurcanu_Catalin_1998 a răspuns:

Nu inteleg, daca imi explici mai bine te ajut.