| TreiSurori a întrebat:

Buna all, am un Hp Pavillion dv6 si pe tastatura sus scrie F1 F2 etc
dar cand intru in counter strike sa le apas nu merg.
(pe F1 este Hp Help, pe F2 e brightness la pc, pe F3 e baterie etc)

Ce pot sa fac ca sa pot si eu sa ma joc?

Funda cine ma ajuta.

8 răspunsuri:
| MariusMercenarul a răspuns:

Pai daca tastele alea F1, F2...etc, nu-ti merg cand intri intr-un joc e ceva normal (Tastele sunt utilizate atat de bios cat si de windows).Dar daca nu-ti merge nici o tasta atunci cineva ti-a dat destroy sau tia editat cfg-ul in cs. daca ai steam sterge cfg-ul si ti se va crea altul automat cu setarile generale (originale). Funda?

| TreiSurori explică (pentru MariusMercenarul):

In primul rand Laptopul meu e nou, nici o luna nu are.
2. Abia ieri am instalat Steam+Cs si am intrat deci nu am primit nici un destroy nimic.
3. cu cfg nu joc, joc default
Funda pentru ce? M-ai ajutat? NU

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu este greu de facut dar iti trebuie soft-ul pentru taste rapide care se ia de la adresa http://h10025.www1.hp.com/......nloadIndex adica HP Quick Launch Buttons.
Succes si sa mearga bine, versiune este pentru Windows 7 pe 32 biti

| TreiSurori explică (pentru MeConstantine):

Nu merge, mersi de raspuns oricum.

| MeConstantine a răspuns (pentru TreiSurori):

Buna,

Nu merge pentru ca nu m modelul laptopului, daca imi poti spune si modelu si sistemul de operre sunt sigur ca as putea sa-ti trimit ce trebuie.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ca sa nu ne mai complicam ia de la http://h20614.www2.hp.com/ediags/gmd/welcome.aspx?lc=en&cc=ro acest soft care iti updateaza automat laptopul HP.

| TreiSurori explică (pentru MeConstantine):

Am deja asa ceva.
dar nu cred ca ai inteles ce am vrut eu sa spun...

| MariusMercenarul a răspuns (pentru TreiSurori):

Probabil nu ai driverul de la tastatura sau controlerul.pentru asta ti-as recomana sa-ti faci update la windows depinde ce versiune ai.