| henry14 a întrebat:

Buna am 2hard diskuri in calculator dar de 2 zile pe al doilea nuil mai citeste nu-mi mai apare in my copmuter dar in bios il recunoaste iar cand vreau sa instalez windowsu si trebuie sa fac partitiile la al 2 scrie cannot acces this disk? ce este de facut
duna

Răspuns Câştigător
| christishor a răspuns:

Salut, daca ai hard-urile prin cablu matricial, ala mare si lat verifica daca unul din hard-uri are niste contacte alaturi de cablul lat sunt niste contacte patrate care face contact intre 2 circuite verifica daca are hard-urile sau dvd-rom... si incearca sa multi pe alte contacte daca e pe hard mutal pe celalalt sau incearca fara ele chestiile astea dpind si de placa daca e prin curent si alaturi de el este un cablu rosu da subtirel este ars