| NimeniSiAtat a întrebat:

Am achiziționat o tabletă Lenovo tab2 a10-30 și nu merge instalat whatsapp, zice: "dispozitivul dvs. nu este compatibil cu aceasta versiune". Cum pot face sa instalez aplicația?

Răspuns Câştigător
| Macovetchi_Octavian_1991 a răspuns:

Salut, ai două soluții pentru asta:
1. instalez ultima versiune de Android >>http://catcut.net/wUg8
2. dacă nu dorești să riști descarci aplicațiile din surse alternative (de pe site oficial al aplicatiei ) și le instalezi manual.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai pe tableta poti introduce o cartela sim de telefonie? daca nu ai. nu prea ai cum instala

| Nes85a a răspuns (pentru octav005):

Bineinteles ca se pot gasi solutii, nu mai induceti lumea in eroare! Intra in browser pe "www.whatsapp.com/android" si va merge sa o instalezi. Asta este cea mai simpla varianta, mai sunt o gramada. Succes!

| energia a răspuns:

Tableta nu are functia de a permite instalarea WhatsApp-ului.

| energia a răspuns:

Totusi, poti sa folosesti o cartela SIM.
De pe tableta deschide aplicatia Google Chrome, acceseaza Settings si alege View as computer. Apoi, acceseaza site-ul oficial WhatsApp unde ar trebui sa vezi un cod QR. Acum, foloseste telefonul cu SIN, pe care probabil ai WhatsApp-ul, intra in meniul Settings alege WhatsApp Web, dupa care scaneaza codul QR afisat pe ecranul tabletei. Ar trebui ca tableta sa configureze automat contactele si conversatiile de pe WhatsApp (telefon). Cam dificil... sper sa te ajute!

| 2005Alexandru2005 a răspuns:

In tableta ta trebuie sa fie sim-cartela dupa cum eu stiu acolo trebuie sa fie loc pentru aceasta sper ca o sa rezolvi) funda