| Coconede12 a întrebat:

Buna!
Am achizitionat recent un Kobo Libra 2 si nu stiu cum sa pun cartile pe care le am salvate in telefon pe Kobo. Inainte foloseam un Kindle, model vechi, care si a facut treaba foarte bine, cartile le trimiteam ori pe adresa de email generata de kindle, ori in aplicatie, super simplu.
Kobo mi se pare foarte complicat. Vreau sa stiu daca exista si pentru Kobo ceva asemanator, fara sa trebuiasca sa folosesc laptopul. Deja imi pare rau ca l-am cumparat.

1 răspuns:
| Num?numescBrBr a răspuns:

Poți utiliza aplicația Kobo Books, care este disponibilă atât pentru iOS, cât și pentru Android.

Pentru a transfera cărți prin această aplicație, urmează acești pași:

Descarcă aplicația Kobo Books pe telefonul tău.
Conectează Kobo Libra 2 la Wi-Fi și asigură-te că este conectat la contul tău Kobo.
Deschide aplicația Kobo Books și accesează meniul din partea de sus stânga.
Selectează "Cărți" din meniu și apoi selectează "Adaugă cărți".
Selectează cărțile pe care dorești să le transferi și apoi apasă butonul "Adaugă cărți".
După ce cărțile au fost adăugate, sincronizează dispozitivul Kobo pentru a le transfera. Poți face acest lucru selectând "Setări" din meniu, apoi selectând "Sincronizează biblioteca".