| Mehh a întrebat:

Buna! Am card de memorie de 1 gb si imi voi lua de 4gb(pentru telefon).Am 2 intrebari:
1. Cam cat costa un card de 4 gb la Altex(din Grand Arena, daca are vreo importanta)?
2. Cum pot sa transfer fisierele(muzica, video, poze) de pe unul pe altul?

Răspuns Câştigător
| alxp a răspuns:

2.le copii de pe unul in telefon si apoi pe celalalt sau daca nu poti copia in calculator si apoi pe celalalt. la 1. cred ca in jur de vreo 40-50 de lei. eu sunt din buzau si si-a luat un prieten tot din altex tot de 4 gb cu 30 lei parca.

| ÎngerCretin a răspuns (pentru alxp):

Sa mori tu ca si-a luat card de 4gb cu 30lei? Unul de 1gb e 26 lei happy

| alxp a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Si eu mi-am luat unul de 2 gb+adaptor cu 20 de lei. mai cauta.

| ÎngerCretin a răspuns (pentru alxp):

De unde ti l-ai luat? Din SH? lol

| alxp a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Din magazin specializat. l-am luat nou nout. in ziua de azi cardurile microSD sunt foarte ieftine pentru ca majoritatea telefoanelor noi au multa memorie interna si nu prea mai au nevoie de card.

| alxp a răspuns (pentru alxp):

Daca faci raportu pret/GB cum a zis onlym3 la 8gb 45 de lei rezulta 5 lei si cv pe 1GB mult mai ieftin decat 1 gb - 26 de lei cum ai gasit tu.

| onlym3 a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Sa stii ca are dreptate alxp, mai intereseaza-te si dupa aia tine o discutie contradictorie cu cineva, uite un exemplu ai cu tot cu card reader si card de 4gb, amandoua la pretul de 23 ron, uite link pentru credibilitate si convingerea ta : http://www.sigmanet.ro/......G--id18921

| ÎngerCretin a răspuns (pentru onlym3):

Eu ma mir ca e asa ieftin ca mi-am luat card de 4Gb de la Orange cu 70 lei straight face
l0l

| onlym3 a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Pe vremuri preturile erau jalea mari la carduri dar acum sunt destul de acceptabile (si oricum intotdeauna la Orange sunt mai scumpe); eu cand imi cumpar ceva caut pe sigmanet sau eMAG si unde e mai ieftin acel ceva dintre aceste site-uri imi dau comanda.

15 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Preturile la carduri sunt aici http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-card-memorie-microsd-4gb.html Pentru a transfera datele cel mai simplu e sa folosesti un card reader. Copiezi de pe primul card in calculator si de acolo le copiezi pe celalalt card, dupa ce il formatezi. Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Altex are si un site e asa de greu sa te uiti acolo la preturi?

2. Copii continutul unuia in calc si apoi copii pe celalalt.

| onlym3 a răspuns:

La 2 nu are rost sa raspund ca deja ti ai primit un raspuns dar la prima intrebare de ce sa dai pe un card de 4gb 30 lei cand poti sa dai comanda de un card de 8gb+adaptor la pretul de 45 ron?(e mai convenabil si asa mi am luat si eu)
Da ti comanda de aici http://www.sigmanet.ro/Kingston-MicroSDHC-8GB-Class-10-SDC10-8GB--id51122 (eu tot de acolo mi am luat)

| Mehh explică (pentru onlym3):

Stiu.Dar momentan telefonul meu(o sa il schimb...dar peste cel putin 1 an sau 2) suporta maxim 4gb...N-am ce sa fachappy.

| onlym3 a răspuns (pentru Mehh):

Atunci uite cu 23 ron ai card de 4gb+card reader : http://www.sigmanet.ro/......G--id18921

| Anonima009 a răspuns:

1...eu am dat la Germanos 60 lei deci la Altex nu cred ca e foarte diferit pretul
2...Copii de pe primul cart, tot ce ai pe calculator apoi le poti copia de pe calculator pe celalalt card.
Eu asa am facut.

| 7IulianCosmin7 a răspuns:

Eu mi-am luat din carefour Suceava un card de 4 gb cu 25 lei tongue