| anonim0006 a întrebat:

Am constatat de curand ca DVD-ROM-ul nu mai merge.L-am desfacut si am curatat lentila.De curiozitate,nu am mai pus capacele la loc si l-am pus desfacut in calculator,dar nu l-am montat, doar l-am pus la placa de baza.Am introdus DVD-ul de la placa de mea de baza si am ramas uimit cand am vazut ca nu se aprinde laserul de la cititorul de CD-uri/DVD-uri.Mentionez faptul ca unitatea optica este din 2005 si nu citeste nici CD-uri, nici DVD-uri.Il mai pot repara? Pot curata lentila cu apa distilata?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Parca 1 data am mai raspuns la intrebarea asta... Oricum NU se poate repara, trebuie sa-l schimbi! Bafta!