| wolfhund a întrebat:

Am cumparat un telefon zte blade a452 din Germania din magazin si nu merge netul prin wi fi.
Deci imi arata ca este conectat si cand sa intru pe net imi da autentificare esuata.
si am incercat cu un Samsung galaxy si ala s-a conectat imediat.
am incercat si cu resetare la router si cu oprirea alimentarii la router si nimic.
funda pentru cel care ma ajuta!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sterge conexiunile anterioare de wi-fi si creaza una noua la wi-fi-ul tau.

| Rommeo a răspuns:

Nu merge pentru ca este setat pe Germania. Intra la puncte de acces si creaza APN nou, daca esti pe Orange la nume scrie Orange Internet iar la APN scrie net iar dupa aia vezi sa fie bifat noul profil creat.

| Aeevhbdscagvhkcdd a răspuns:

Nu stiu frate