| ShREKT a întrebat:

am cumparat un televizor Samsung de la Media Galaxy si arata pe cutie ca e HD, dar nu pare foarte HD cand il pornesc, nici programele HD de la DIGI nu merg. Stie cineva daca trebuie sa ii fac ceva setari sa fie full HD?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii ca pentru spam se poate bloca contul?

| ShREKT explică (pentru Salontanul):

Spam? am intrebat o data

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ca sa receptionezi canalele hd trebuiesc cautate, dai o cautare automată a canalelor, intrii din telecomandă in meniu si dai setări sau setings daca este in engleză, si dai auto searching, si facind asa vor intra toate hd urile baftă.

| octav005 a răspuns:

Pai intri la setari si in loc de cautare manuala, trebuie sa dai o cautare automata. pe cautare digitala, nu cea manuala.

| BlueFox a răspuns:

Ai reciever HD?