| alexandragabriela96 a întrebat:

Bună! Am dat sa postez ceva si am observat ca sunt restricționată pe Facebook de aseară de la ora 21 timp de 24 de ore. Astă seară la ora 21 trebuia sa se ridice restricția. Am încercat sa postez după ora 21 și îmi apare că am o restricționare valabila încă 17 ore. Menționez ca sunt reprezentat al unei firme și mai postez despre produsele pe care le promovez. Postez de un an, dar niciodata nu am primit restrictionare. Când intru în secțiunea starea contului nu îmi apare scrisa nici o restricționare și totuși nu pot posta. Pot scrie comentarii, însă nu am acces sa postez sau sa șterg nimic. A mai pățit careva? Nu pot sa fac nici sesizare pentru ca nu îmi apare nimic despre a face sesizare. Nu as vrea sa pierd contul de Facebook pentru ca nu vreau sa îmi pierd pozele de acolo mai ales ca sunt multe poze care nu le mai am salvate în telefon. Credeți că este cazul sa ma îngrijorez ca o sa rămân fără cont?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ei te au blocat din cauza ca ori ai folosit un limbaj obscen ori ai dat like uri nonstop, trebuie sa ai rabdare sa te deblocheze ei si data viitoare sa fi atenta ce si cît postezi ce comentarii faci si sa nu jignesti pe nimeni, probabil ai fost raportata de cineva pe care l ai deranjat cu un comentariu si atunci ti s-a blocat temporar contul dar daca vei continua sa jignesti persoanele ti va strge definitiv contul si nu vei mai avea voie sa faci alt cont nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti restrictionat pentru ca ai postat ceva ilegal, sau un video ori postare care era protejata de copyright.
Din pacate, restrictia poate dura 3-4 zile, chiar daca spun ei ca este de 24 de ore, fiindca nu au timp sa verifice toate conturile.