| doraz a întrebat:

Am deschis ieri calculatorul si mergea normal.mentionez ca de cateva luni mi-a aparut genuine advantage ...cand am deschis ieri dupa cateva ore calculatorul nu mai mergea sa intru in mozzila, i-am dat restart si dupa aceea nu-mi mai aparea nimic pe ecran! ce poate fi? pur si simplu cand il deschid imi apare pe ecran la inceput normal niste date despre monitor, iar cand trebuie sa apara windows loading si folderele de pe ecran etc nu-mi apar ci doar se lumineaza putin ecranul.vi s-a intamplat sau stiti de la ce poate fi?

9 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Ai incercat sa reinstalezi Windows-ul?

| Parintele a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si apoi inchide automatic update ca sa nu te mai prinda fara licenta.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Si unei prietene i s-a intamplat acelasi lucru. Eu nu am instalat windows genuine advantage, mi se pare ca este un pic prea pretentios pentur ce configuratie are calculatorul meu.
Poti incerca sa scoti acest program si vei nota o imbunatatire.
O solutie poate fi si formatarea calculatorului.
Mult succes,

| Slowmotioon a răspuns:

Cel mai simplu Lucru ar fi ca Dupa ce ai instalat Windows sa opresti Automatic Update:Start-Control PANEL-Security Center.si ai sa vez ca nu o sa mai ai probleme, pentru ca daca le lasi deschise. windowsul isi face Update direct din Baza de date de la Microsoft.si te gaseste imediat ca nu ai Licenta la Windows-Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca majoritatea recurg la reinstalare de windows...BRO in afar de reinstalat mai stiti altceva.aia cu genuine.si ce mai ai te ajut sa til rezolvi fara reinstalat de windows...id-ul meu este bondar. mircea

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce recomandă lumea la reinstalări de Windows pe aici.
Dacă aveți un copil și se îmbolnăvește ce faceți? Îl aruncați și faceți altul? laughing
Doar un exemplu... De Genuine Vantage se poate scăpa relativ ușor pe XP, trebuie șterse vr'o două fișiere în safe mode și ucis un proces și problema dispare. Dar mai simplu e să folosiți crack-uri (un simplu search pe Google cu „disable genuine advantage warning" vă ducea la soluții).

| doraz explică:

Pai ma gandeam sa-l reinstalez, am crezut ca e din cauza asta, dar ieri cand am vazut ca nu imi aparea nimic pe ecran am bagat un cd cu un joc. m-am gandit ca poate apare.crezi ca daca bag cd cu windowsul va merge? treaba e ca am un coleg care sta foarte depaarte de mine si ma gandsc sa nu ma duc cu calculatorul la el pentru a-mi instala windowsul si sa nu mearga.ai idee daca windowsul va merge?happy

| doraz explică:

Prostia aia de genuine a disparut cand am dezinstalat niste chstii acum multe luni.intr-adevar ecranul monitorului are o culoare mai luminata fata de atunci cand este inchis. e un albastru foarte inchis si nu apare nimic pe ecran...

| doraz explică:

Ok.reinstalez windowsul, dar credeti ca imi va aparea ceva pe ecran cand bag cd-ul? pentru ca mie acum nu-mi apare nimic.sa fie datorita lui genuine? mersi pentru rasp