| Sea33 a întrebat:

Buna. Am dus laptopul la curatat fiindca scotea zgomot. Mi l-au curatat, mergea mai bine laptopul dar dupa 3 zile, seara a inceput din nou sa faca zgomot. Ca functionalitate merge bine dar tot face zgomot la cooler. Care credeti ca ar fi problema? Tind sa spun ca 2 suruburi le-au fortat asa tare incat se vad 2 bube aproape de touche-ul laptopului.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Am patit chestia asta la montat un laptop, daca un surub nu e bine strans vibreaza.

| IceRope a răspuns:

Mergând cu paletele ventilatorului încărcate de mizeria adunată în timp, ventilatorul a funcționat cu vibrații, descentrat. Posibil că bucșa prin care trece axul rotorului este deteriorată iar axul a prins joc, iar acum scârțâie, cârâie, face zgomot urât. Înlocuiește ventilatorul.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Motorasul ventilatorului e fu… e stricat. Rulmentul de la ax probabil e uzat, sau axul descentrat. eu as schimba ventilatorul cu totul

| gabriel2004o a răspuns:

Poți sa iei mâine dimineață o șurubelnița pentru laptop
Ca nici 5 lei nu e una
Desfaci laptopul și inspectezi ce și cum
Ca nu e mare inginerie un laptop