| Triisa a întrebat:

am incercat sa repar o unitate, am placa de baza Intel si sursa de 12w, exista o legatura intre cele doua? Nu se deschide deloc. Mulumesc

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Buna.Daca intrebi de legatura dintre placa de baza si sursa e clar ca nu stii cum sa repari unitatea respectiva. Daca ai conectat corect firele din sursa in placa de baza si hdd(ceea ce nu cred) si totusi nu functioneaza inseamna ca este pur si simplu stricata. Daca nu ai habar de partea hardware a unui pc nu il poti repara.In legatura cu placa de baza model Intel si sursa de 12w nu aici este problema, nu modelul ai capacitatea sursei conteaza. Daca sursa este stricata nu poate fi reparata ci doar schimbata.

| NoNameo a răspuns:

Nu exista sursa de 12w care sa poate tine un calculator, e un minim (depinde de pc) de 150 de W si o sursa care ii scoate sigur e cam de 350-400W. Daca nu se deschide ori iti trebuie o sursa noua, ori ti-a murit placa de baza, eu zic sa te duci intr-un service pentru ca risti prea mult sa te joci prin el si il poti face sa nu mai mearga nicio componenta.