| ursuyonel a întrebat:

am o placa de baza pe am2+ ddr2 si am o problema la ea bag toate firele de la sursa la ia dar nu porneste, am observat ca daca scot firul care duce din sursa undeva lângă cular e unu pătrat eu cred ca are legătură cu placa video iintegrata, daca scot acel fir porneste unitatea dar nu-mi arata nimica pe monitor adica nu se deschide deloc monitorul iar daca bag axel fir iar nu mai porneste stie cineva cumva ce are dau funda multumesc

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Daca acea mufa care duce langa cooler are 4 fire e de la procesor, alimenteaza procesorul, iar daca ai pus la procesor si nu porneste, acolo e buba

| ursuyonel explică (pentru DjNick112):

Pai da dar daca o scot porneste

| GabrielStn a răspuns:

Acel cablu cred ca face alimentarea placii de baza. Eu cred ca tu ai o problema cu memoria RAM! Spune mai multe detalii despre placa de baza.