| SintSmekerulTpu a întrebat:

Buna am laptop Acer aspire one 751h si cand istalez driverul pentru bluetooth imi apare : please turn or on plugin in Your bluetooth device in oder to continua installation... Din câte am citit pe net am înțeles ca trebuie instalat driver si după Apasă fn+f3. Cine m-a ajuta are funda, mersi.

19 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Intri in aplicatia bluetooth si o pornersti/activezi apoi instalezi driver-ul si după Apasă fn+f3.

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Si unde găsesc aplicația? Am căutat la search si nu o găsesc...

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Start>control panel>instrumente de administrare>servicii>cauți Bluetooth support services, dai clic dreapta pe el start la prorietăți,>startup type, modifici după cum vrei să pornească. automatic, manual, după care te uiți la dependințe, de ce depinde să fie pornit.Asta e pentru Win7, n-ai zis ce windows ai

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Am win 7 baga id se mess : blackvipeer@yahoo.com sau Lasă-mi tu sa m-a ajut-o

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

OK dar vb maine daca nu te descurci. stlucian@yahoo.com.

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Așa daca poți sa imi spui pe enghleza ca mie laptopu pe engleză. Deci sa imi mai explici odată dar cu alea din control panel traduse pe en

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Am găsit numai e nevoie am dat start acolo la service status si tot așa imi apare cand instalez driver.

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Deci ai reusit thumbs up
Mai trebuie sa te inveti cu PC/laptop/tableta

In general totul tine de sistemul de operare ( S.O.) si apoi sa-l intelegi si sa-l faci cat mai performant dupa constructia PS/laptop si cam cat suporta el. big grin thumbs up

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Nu... Ai înțeles greșit. Nu am reușit. Maine daca pot intra la mine prin teamwiever poate imi rezolvi tu.

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

OK mai vb maine. daca imi dai acceptul e prin teamwiever poate rezolvam

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Îți dau Acc. Te astept maine pe Mess ți-am dat add

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Intra astăzi pe mess

| g4mma a răspuns:

Adita, vad bine? Tu esti? :o

| OriceNumaiEuNu a răspuns:

Am o intrebare pentru tine. Laptopul tau are cd-rom? Daca nu, cum ai reusit sa instalezi windows-ul. am si eu un laptop Acer aspire one 531h si nu imi pot da seama cum sa il instalez.

| SintSmekerulTpu explică (pentru OriceNumaiEuNu):

Nu, nu are cd rom pentru a instala win trebuie sa faci usb Bootabil cu win7 big grin

| OriceNumaiEuNu a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Am facut si imi apare blue screen sau imi da o eroare!

| OriceNumaiEuNu a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Ma poti ajuta? Tu cum ai instalat win 7? si de pe site ai luat windows-ul?

| stlucian a răspuns (pentru OriceNumaiEuNu):

Cu un stick care are win bootabil (imagine ISO)

http://videotutorial.ro/......ial-video/

http://videotutorial.ro/......-video-hd/

mai jos video la fiecare

| OriceNumaiEuNu a răspuns (pentru stlucian):

Am incercat dar imi apare; "Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem.
Could not read from the selected boot disk. Chesck boot path and disk hardware.
Please check the windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information."