| Okin14 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar nu am primit un raspuns
Am o problema legata cu sunetul boxei.

Daca intru in Winamp, si dau pe o melodie imi apare "BadDirectSound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078 "

Cred ca a sters sora mai mica ceva din Local Disk (C...

Si nu stiu ce sa fac, am inteles ca trebuie ceva instalat, dar nu am cd-urile, in alt mod nu se poate rezolva problema

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Iti apare acea problema deoarece ai dezinstalat driver-ul de sunet sau este disable.
My computer> properties>device manager si aici cauta sounds. Vezi daca este cu semnul intrebarii sau are un x ( parca asa aparea disable). Daca este cu x, atunci ii dai enable si pb. s-a rezolvat, daca este cu smenul intrebarii trebuie sa instalezi driver-ul de sunet.

| Okin14 explică (pentru abyssaria):

Unde scrie Propeties?

| abyssaria a răspuns (pentru Okin14):

Ai windows in romana? ( este proprietati daca este in romana) si este ultima optiune atunci cand dai clik dreapta pe My computer

| Okin14 explică (pentru abyssaria):

Am intrat la device Manager, dar nu stiu care e suntetul, poti sa vb pe mess, add te rog id-ul okin_o@yahoo.com, multumesc!

| abyssaria a răspuns (pentru Okin14):

Ok, ti-am dat add