| Eusebiu024 a întrebat:

Am mai pus intrebari asemanatoare si nu am primit niciun raspuns bun. Deci: -Mi-am reinstalat windows-ul si am pierdut cd-ul cu drivere iar acum nu mai functioneaza niciun joc. Am instalat driverele de pe net dar degeaba... Am reinstalat windows-ul si apoi din nou am instalat de pe net dar degeaba sad... Stie cineva care ar putea fi problema? VA ROG SA-MI LASATI UN ID DE MESSENGER AICI! PLEASE HELP ME sad

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pentru drivere foloseste programul asta http://download.drp.su/DRPSu13-Lite.exe ca sa cauti si sa instalezi driverele necesare.
de asemenea jocurile necesita redistribuitabile si de obicei se instaleaza automat cu ele (gen Visual C++,.NET Framework etc.)

| SorinTudor a răspuns:

Ai instalat Visual C++?

| Mayuri a răspuns:

Trebuie sa stergi partitia in care ai sistemul de operare, sa o creezi din nou si apoi sa reinstalezi windows-ul. Uita-te ce sistem de operare ai, pe 32 sau pe 64 de biti si sa iti descarci drivere specific pentru ce ai tu, daca vrei win 8 s-ar putea sa nu iti mearga nimic deoarece compatibilitatile lasa de dorit inca. Daca ai win 7, cauta driverele tintit. Spre exemplp HP au pe site-ul lor driverele grupate pentru fiecare model de laptop in parte.

| Lepadatu_Petrus_2000 a răspuns:

Pai cum sa nu iti mearga de pe net eu de acolo le instalez mereu uite un id aici daca te pot ajuta
lepadatupetrus71@yahoo.com