| Eusebiu024 a întrebat:

Mi-am cumparat un PC si aveam windows 7 in el. Apoi ( peste o luna) am reinstalat windows-ul (tot acelasi) dar am pierdut CD-ul cu drivere. Am reusit sa descarc un program care sa le instaleze. Totul bine pana cand am vrut sa intru intr-un joc( Metin2) cand mi-a spus: Sorry, your system doesn't support 3D Graphics, please check your hardware and system configuration and then try again. Am reinstalat windows-ul, instalat driverele(cu ajutorul programului) dar jocul nu vrea sa porneasca... Jocul mergea inainte... Va rog ajutati-ma cei care sunteti mai "mesteri" in acest domeniu. VA ROG LASATI-MI UN ID DE MESSENGER!

Răspuns Câştigător
| gmbod1 a răspuns:

Nakataka nu e neaparat ca uite eu spre exemplu am cumparat o unitate sh cum ar venit adica dupa net si nu are nimic (am reformatato)chestia este in primul rand sa nu se fi instalat bine driverul daca nu sa fie 3d de la placa video pe "disabled" da-mi add la mess gmbody98 si til rezolv eu cu teamviewer bft

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

3d graphics este o component a driver-ului video si figureaza ca optiune la instalare. El nu se instaleaza cu programele de instalat drivere. Dezinstaleaza driverul placii video. Restart. Cauta driver-ul placii video pe net si functie de sistem si instaleaza-l.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru horia2012):

Nu pe net ca i-a teapa, cu 3d chip, are drivere originale nu fake!

| horia2012 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

De pe net, de pe site-ul producatorului. Sunt sigure si nu au virusi. Daca le descarca din alta parte, da, poti lua teapa. Eu nu am gasit pana acum niciun driver cu virusi pe care l-am descarcat de pe site-ul producatorului.
La orice placa.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru horia2012):

Da,asa este mai sigur.Dar fiind mai simplu 3d chip, ti-l recomand si tie, garantez pentru el ai incredere.Am luat cu el drivere la 5 pc-uri, nici unul nu face figuri!

| horia2012 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

3D chip nu am folosit, am sa incerc. Am folosit Driver Max, pnetru ca are posibilitatea sa-mi salveze driverele.

| Doctorfishadi a răspuns:

Fii atent! Descarci 3d chip, il instalezi, dezinstalezi driverul video pe care il ai tu, de la el face asa ca nu-i bun, si instalezi driverul pe care il recomanda 3d chip-ul de la videocard.Este extrem de simplu de folosit, doar sa fi atent! Bafta.

| CoL00SaL a răspuns:

Ai nevoie de driverul placi video...sigur iti merge jocul dupa ce instalezi driveul...

| NakaTaka a răspuns:

Aceste programe dauneaza sistemului, adica il face slab in tasks.Pun pariu daca dai Task Manager iti va aparea procesul in care ai jocul.Trebuia sa iti pui windows-ul pe CD.