| Andreea249 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Plss

Mi-am băgat tableta la incarcat(nu am mai umblat mult timp pe ea) şi când am aprins-o, mi-a apărut pe ecran "Unfortunately, com.android.provision has stopped." Nu mă lasă să intru pe tabletă deloc. Ce sa fac ca să nu îmi mai apară asa si sa pot intra pe tabletă?
Dau funda

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sunt unele lucruri care doar la un service se pot rezolva.

| bystefu a răspuns:

Ce baterie? ce scurt băieți? Stiti macar ce face procesul provision?
Dă-i hard reset (poti cauta pe net cum faci asta) si va fi totul bine. Daca tot asa se manifeste încearcă să ștergi cache-urile. Daca problema încă persista descarca-i firmware-ul după internet si pune-l, asta necesita puține cunoștințe.
Anyway, nu e nicio problemă hardware.

Baftă!

| CuriosuRO a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi bateria pentru-ca a intrat praf in mufa sau a facut scurt circuit nu sta langa ea