| szmotovio a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru:am intr-un tabel excel niste informatii.in alt tabel aceleasi informatii+altele noi.
cum fac sa copiez din tabelul 2 doar info noi? daca dau cu copy paste imi aduce toate info...
mersic

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Le copiezi pe ambele in acelasi loc, astfel incat sa fie unul dupa altul(pe verticala). Apoi dai Data - Remove Duplicates.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa ai 2 tabele cu aceleasi informatii. Daca chiar ai nevoie salveaza al doilea tabel sub alt nume, cu Save As. Numai bine!

| szmotovio explică (pentru Ioandelasal):

Nu ai inteles ce am vrut sa spun.
am tabelul 1 cu info x, y, z si tabelul 2 cu info x, y, z, a, b.
cum fac sa aduc in tabelul 1 doar info noi (adica a, b)
nu le pot copia pe fiecare pentru ca e vorba de sute de randuri.
sper ca am fost mai explicita.multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru szmotovio):

Am inteles de prima data, de fapt tu n-ai inteles. Daca in primul tabel vei inscrie informatiile noi din al doilea atunci primul o sa fie identic cu al doilea si asta n-am inteles la ce-ti trebuie doua tabele identice si de aceea primul meu raspuns. Ar fi fost de inteles daca ai fi vrut sa copiezi din al doilea in primul doar pe a sau b, atunci ai fi putut sterge din al doilea ce nu-ti trebuia si sa salvezi sub alta denumire. Sper ca m-am facut inteles.