| SpintecatorulDeMandarine a întrebat:

Salut TPU!
Stie cineva un laptop de gaming care este recomandabil bugetul meu este de 3000 de lei.

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

În bugetul tău nu vei găsi decât cele mai slabe laptopuri de gaming care au placa video GTX 1650, precum: https://www.pcgarage.ro/......ire-black/
sau Lenovo Ideapad 3 cu același procesor sau cu Ryzen 5 5600H.

Dacă mărești bugetul ai putea merge pe un laptop cu 16GB RAM și RTX 3050 (care este mai bună față de GTX 1650 dar diferanța nu este extrem de mare).

Dacă ai noroc și găsești un laptop SH dar cu garanție, pe OLX, cu GTX 1660 TI sau chiar RTX 2060 în bugetul tău, ar fi mult mai bun așa.

Mult succes!