| ZZZandreea a întrebat:

Am nevoie urgent de ajurotrul vostru! Ofer funda! Deci, stie cineva un program care poate traduce o inregstrare audio din limba bulgara in limba romana? Va implor. este o problema foarte mare. V as ramane recunnascartor, Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Nu exista asa ceva.
De-abia se poate traduce scrisul si de-abia se genereaza subtitrarile automat in functie de sunet(nu ies asa de grozav).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un "transcription software" - un program care scrie ce aude in inregistrare, apoi te rezolvi cu google translate dupa ce ai varianta scrisa.
Aici ai unul http://www.nch.com.au/scribe/ insa nu stiu daca se aplica si limba bulgara. Nu am folosit pana acum un asemenea program.