| jolidon a întrebat:

Am nevoie urgenta de cineva care sa se priceapa foarte bine la calculatoare! Va rog lasati aici un mesaj si va contactez eu. Am o mare problema:*:*

2 răspunsuri:
| yourcrys a răspuns:

Eu daca vrei id meu de mess sau skype til dau asta de mes e yourcrys la fel si skype

| yourcrys a răspuns:

Am citit mesajul tau, dar din pacate nu pot sa ai raspuns deoarece nu imi permite statutul de membru junior, dar o sa iti detaliez aici.
Daca ai reinstalat doar windowsul din C atunci sansele sunt de 80% sa mai ai virusul, acest virus este un cal troian care poate contine si un keylogger, sau virusul actioneaza niste comenzi trimise de hacker. Daca ai reinstalat windowsul si ai formatat si partitiile ramase atunci sansele de a avea virusulnu mai sunt asa de ridicate, dar tot exista un risc, cel mai sigur mod este sa consulti un service IT si ai ceri sa iti formateze HDD-ul complet, asta insemnand ca iti va deconecta HDD-ul de la calculatorul tau apoi il va conecta la al calculator dupa care il va pune inapoi la al tau, aici sansele de a avea virusul sunt de 0%, fiindca acest proces goleste si cea mai mica celula, o celula stocand informatii cu numerele 1 si 0, asa sunt inmagazinate informatiile in celulele pc-ului, deci u n virus se instaleaza pe cateva sute de celule, in fine sa nu deviem de la subiect.ti-am zis care este cea mai eficienta metoda si sper sa te ajute.Succes! Funda?big grin