| daniel_8163 a întrebat:

am o camera video CANON DC311E, si inregistreaza pe mini dvd, intrebarea mea este cum fac sa pot vedea pe calculator si sa descarc continutul de pe mini dvd in calculator, trebuie ceva programe? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu trebuie decat copy de pe mini dvd si paste in pc.

3 răspunsuri:
| daniel_8163 explică:

Imi pare rau dar am incercat cu copy si paste, nu merge.Si nici cablu usb cu care sa ma leg de la camera la pc nu are, are doar un cablu care se poate pune la tv. Oicum multumesc mult.

| OanaVlad a răspuns:

Trebuie sa aive un cablu tongue cablul ala il bagi in camera si in calc. succes!

| KATANA_1729 a răspuns:

Daniel, cunosc solutia: 1) camera trebuie alimentata de la priza, nu doar pe acc., in timpul operatiunii; 2) din functia PLAY activata a camerei se intra in MENU, iar acolo se selecteaza (din icon-ul "disc") operatiunea "finalizare disc". dupa cateva minute, cat dureaza operatiunea, vei putea vizualiza dvd-ul pe PC, cu aproape orice player, precum si sa descarci continutul de pe dvd pe PC. succes