| pisioi a întrebat:

am o imprimanta Canon mp240. cand am cumparat-o cei de la cora mi-au zis ca la modelul acesta de imprimanta nu se incarca cartusele se cumpara.am mai incercat la niste magazine de incarcat cartuse si au zis si ei tot la fel ca nu se incarca. pana am gasit o papetarie care mi-a incarcat cartusele...cand am ajuns acasa am tras cateva foi si dupa mi-a zis ca nu mai am cartus negru desi mai aveam.acum am incarcat iar pe cel negru si imi zice ca imprimanta nu raspunde sau ca este ocupata si sa instalez driverul desi eu am instalat toate driverele de pe cd. o fi de la windows? sau imprimanta nu mai recunoste cartusele pentru ca nu se incarca! imprimanta nu raspunde nici la scanare. aa si mai imi apare beculetul de la cartusul negru aprins si alarma imi zice ca nu am cartus negru desi e ff plin.plsz! hellp:! funda urgent.

Răspuns Câştigător
| SRB a răspuns:

Nu mai recunoaste cartusul. Cumpara unul original si roaga-te sa il recunoasca pe acela pentru ca e posibil sa nu mai recunoasca nici cartusele originale asta se intampla cand le reumpli. Fara cartuse imprimanta devine inutilizabila cu toate ca aceasta este un multifunctional nici nu mai scaneaza cum ai zis si u. Nu e de la windows 99% problema ta e de la cartuse.

2 răspunsuri:
| Hanabi a răspuns:

Salut! Cred ca nu mai recunoaste cartusul. Daca vrei sa cumperi unul nou, trage un ochi aici http://www.cartusel.ro/cartus/canon/
Inainte de a comanda unul, te sfatuiesc sa iei legatura cu ei (mail / telefonic), sa le spui ce si cum si poate stiu ei de ce ai aceasta problema.

| MaroonMary a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa contactezi o papetarie care poate stie si despre ce problema e vorba, sau un magazin specializat. Poti sa incerci si aici: http://www.tudor.com.ro/Cartus-toner--cID349.html