| anonim_4396 a întrebat:

am o imprimanta Canon pixma si as vrea sa scanez cateva poze sa le pun pe pc. Imi trebuie vreun soft sau ceva?raised eyebrows

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai cu imprimanta nu se poate scana, trebuie sa fie multifunctionala, adica sa aiba si scaner. Ai nevoie si de un program gen ABBYY FineReader. Numai bine!

| filipm2001 a răspuns:

Pai trebuie ceva soft. Sau folosesti softul de la Canon pe care l-ai primit cu imprimanta (trebuie sa ai pe vreun CD o aplicatie), ori are Windows-ul o aplicatie "Scanner and Camera Wizzard". Dar sa stii ca scanatul se poate face cu ajutorul oricarei aplicatii care permite preluarea imaginii de la scanner (programe de editare imagini, utilitare pentru imprimante, cred ca merge si cu Word de la 2007 in sus). Succeswinking

| claudiuclaus123 a răspuns:

Iti trebuie drivere si eu am Canon si n-am drivere o tin de forma si driverele de la a mea sunt greu de gasit pui mei o tin de expozitie