| anonim_4396 a întrebat:

Am o imprimanta HP DeskJet Advantage 3785. E destul de noua. Mi-am schimbat azi cartusele cu unele noi deoarece inca nu avem "curajul" sa le incarc pe cele vechi. Ideea e ca imprimanta nu le citeste. Imi spune ca sunt goale. I-am dat reset. Atunci ea mi-a scos o hartie colorata pe care scria ceva. Era un fel de test, dar daca eu incerc sa printez o poza, sau orice altceva, nu pot. Am curatat-o de nenumarate ori, deja nu stiu ce sa mai fac. Ati patit si voi? Daca da, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Upgrade de firmware?

| Anamaria9916 a răspuns (pentru CM7YRE):

Cum ar trebui să fac upgrade de firmware?

| CM7YRE a răspuns (pentru Anamaria9916):

Https://support.hp.com/......l/12099990
Ai firmware, il descarci, si-l "bagi" in imprimanta: usb, net, cablu, wireless, in orice mod suporta.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru CM7YRE):

Am descarcat si am conectat imprimanta. Am incercat sa ii dau update, dar nu merge. Imi spune: " The update failed on 1 printer. Please turn the printer off, then on, and retry the update." Am stins si reaprins imprimanta, dar tot nu merge...

| CM7YRE a răspuns (pentru Anamaria9916):

Daca nu merge, incearca alte cartuse sau orice alta metoda de curatare/inlocuire; firmware-ul poate te ajuta (cu accent pe poate). Nu e solutie sigura.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica, daca n-ai montat cartusele inversate intre ele!
2. Intra in setarile imprimantei si da de acolo comanda pentru pagina de test.
3. Daca-ti indica "cartus gol", atunci citeste din manual capitolul "inlocuirea cartusului".

| zaratu a răspuns:

Depinde ce eroare iti apare, eu am patit la fel dar nu era acelasi tip de imprimanta dar a fost de la memorie imprimantei era plina si am dus-o la un service si a resetat-o, noi cand printam o pagina ea o memoreaza si cea memorie se poate umple la un moment dat.