| DanielDesumoulins a întrebat:

Am o imprimanta HP C3100 primita de la un prieten. Am incercat sa printez niste imagini cu ea, cartusul colorat era gol si mai avea ceva cerneala in cel alb negru asa ca mi-a printat doua imagini in alb-negru. Am incercat apoi sa mai printrez o poza... Ei bine, la a 3-a poza, mi se blocheaza foaia in imprimanta. Am incercat nenumarate metode. Am zis sa nu aiba hartie rupta inauntru, sa nu cumva sa fie un contact prost la cartuse, sa nu cumva sa fie de la sursa de curent electric, NIMIC! ACEEASI POVESTE! Daca sistemul mecanic sau cartusele erau defecte, nu se mai printa absolut nici o foaie, logic, nu? Dar am printat doua pagini. Care sa fie problema? NU VREA SA PRINTEZE, SI SE BLOCHEAZA FOAIA IN EA... TRE SA TRAG DE FOAIE CA SA O SCOT., sau sa ii dau test-paper pe cancel si power ca sa o pot scoate, AM DAT SI O GRAMADA DE TEST PAPERE SI NIMIC

1 răspuns:
| truco a răspuns:

Cred totusi ca ti-a intrat ceva in ea.mi s-a intamplat si mie.ar trebui sa treaca hartia prin ea chiar si fara tus.bafta