| ronaldica a întrebat:

am o intrebare : am o placa video NVIDIA GeForce 9500 Gt de 512mb, un procesor de 3.11 GHz si 2 GB RAM. Cam toate jocurile merg dar astea aparute recent merg sacadat.

Si as vrea sa imi cumpar o placa video MSI nVidia GeForce 560GTX, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI-I, PCI-E si sa mai adaug Memorie Kingston 8GB 1600MHz DDR3.

Ce ziceti cu placa video si memoria de 8gb ma pot juca toate jocurile la grafici maxime. Sau dati`mi un sfat ce placa si ce sa`mi cumpar. Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Modelul plăcii de baza și numele complet al procesorului. Degeaba ai zis ca are 3.11 GHz.

| ronaldica explică:

Procesor AMD Phenom(tm) X2 550 Processor, si placa de baza nu stiu unde sa ma uit ..ca nu ma pricep.

| ronaldica explică:

Imi dati un sfat ce placa ar fi ideala si cati rami ce procesor mai exact va rog

| ronaldica explică:

Raspunde-ti si la intrebarea asta odata?