| Robieski a întrebat:

Am o intrebare... cum functioneaza acest router Adaptor Wireless USB Buffalo AirStation, Dual Band, 866Mbps? Il pun pur si simplu in laptop sau in tableta si am net sau cum?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Pentru laptop iti trebuie un hotspot cauti hotspot pe google sau conectifyme dar se plateste dar este si varianta free sau il iei prin alte mijloace cracuit...sau
aici e mai mult de munca
dai in start scrii cmd dai click dreapta pe el si run to administrator ti se va deschide o casuta neagra in aia o sa scrii
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid="Nume-retea" key="Parola ta"
unde sunt ghilimelele acolo scrii ce vrei u, aia e varianta simpla este una mai complicata cu canale cu bla bla bla care e mai delicata daca ai placa wifi de la Intel incearca cu asta http://www.intel.com/......ducts.html
daca intampini vreo problema ma cauti

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Il poti folosi ca placa de retea wireless sau ca router impreuna cu un PC fara placa de retea wireless.

| K0sti a răspuns:

Buffalo's AirStation Dual Band Wireless USB Adapter is a compact wireless client that connects your computer to an existing wireless network or hotspot for quick and easy wireless Internet access!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

ma da vb romanestelaughing

| AdrenalinTm a răspuns:

Nu e un router e un adaptor pentru ce vrei u uite aici asa arata un router wifi https://www.google.it/......ps?/search
ala ce zici u capteaza wifi dar daca nu ai nu are ce capta si apropo tableta are deja wifi incorporat mai ai nevoie de router

| Robieski explică (pentru AdrenalinTm):

Aha mersi...dar eu as avea nevoie de un fel de aplificator de wi.fi pentru telefon si tableta. Un prieten are unu de genul acela dar e pentru laptop... m.ai putea ajuta?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Robieski):

Amplificator? wifi iar e altceva
da ce zici u e un programel
conectifyme sau ceva de genu

| Robieski explică:

Tu crezi ca asa faci raspunsuri ca sa ajungi in top?

| Salu134 a răspuns:

Pai nu trebuie sa il bagi niciunde.Nu stiu cum e exact, dar cum stiu eu.Intri pe browser pui adresa 192.168.0.1.Dupa te loghezi cu username si parola de pe router.