| paul4ev3r a întrebat:

Salut.
am si eu o intrebare: care e diferenta intre un adaptor wireless si un router wireless.

Răspuns Câştigător
| klaws007 a răspuns:

Diferenta este urmatoarea:
Ruterul wireless este acela care il conectezi la cablul de internet pentru a avea internet fara fir in toata casa.
Adaptorul wireless este acea placa de retea( care o conectezi la un calculator obisnuit(sau e deja incorporata in laptopuri) care iti capteaza undele emise de router.

1 răspuns:
| crapx a răspuns:

Adaptorul este un stick care iti permite sa te conectezi la un router... routerul este cel care emite wireless!